Активан рад на двосмјерној комуникацији са грађанима, транспарентности у раду и учешћу јавности у процесу одлучивања сврстали су град Прњавор на прво мјесто листе локалних заједница у БиХ, учесника МЕГ пројекта, у напретку у свим областима управљања.
Прњавор је до водећег мјеста дошао са индексом степена остварења напретка од 78 одсто. На другом мјесту је Жепче, а на трећем Приједор.
Градоначелник Дарко Томаш, који је данас учествовао на конференцији о размјени искустава партнерских јединица локалне самоуправе у БиХ одржаној у Сарајеву, каже да као градоначелник прима све већи број захтјева грађана за директну комуникацију, а да му у томе у великој мјери помаже и посао олакшава употреба веб и мобилне апликације е-Цитизен.
“Ова апликација убрзава комуникацију, раздваја корисне од мање важних захтјева јер се унапријед могу видјети делегирани проблеми и доприноси брзим одговором и рјешењем. Посебна предност је њена аналитичка моћ јер можемо сагледати све области из којих долазе најчешћа питања” , појаснио је Томаш у изјави Срни.
Он каже да је употреби апликације претходила свеобухватна кампања у средствима информисања и на друштвеним мрежама, као и на састанцима са грађанима.
“Морамо бити доступни и на располагању због чега користимо све расположиве начине комуникације да грађане учинимо активним партнерима града у идентификацији и реализацији пројеката” , напоменуо је Томаш.
Данашњој конференцији у Сарајеву присуствовала је и Зорица Сувајац, координатор пројекта еколошког управљања МЕГ за Град Прњавор.
Она је истакла да је употреба апликације е-Цитизен одличан начин за комуникацију са грађанима.
“Апликација служи не само за примједбе, притужбе, приједлоге него и као начин праћења динамике реализације конкретног пројекта” , рекла је Сувајац за Срну.
Она је додала да је најбоља промотивна активност за апликацију управо брзо рјешавање захтјева.
Срна Т.С.